loading...

آستارالی نیوز

آشنایی با دکتر میرآرمان واعظی,

آدرس اینستاگرام و تلگرام

http://s9.picofile.com/file/8367375776/1.png


http://s9.picofile.com/file/8367375942/1071747.png

آشنایی با دکتر میرآرمان واعظی

admin بازدید : 245 چهار شنبه 09 / 05 / 1398 نظرات ()

‍ 🔶گفت‌و‌گو با دکتر میرآرمان واعظی؛ مدیرکل شیلات اردبیل و عضو نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آستارا:مشکل اساسی شهر و روستاهای ما، نداشتن برنامه‌ی مشخص زمان‌بندی توسعه‌ی پایدار شهری و روستایی است
.
گفت‌و‌گو: داوود ملک‌زاده ـ دوهفته‌نامه‌ی آستارای فردا_قسمت اول
.
آرمان واعظی؛ از تولد تا دانشگاه
اينجانب مير آرمان واعظي  فرزند میرمقصود(مرحوم میرمهدی واعظی پدربزرگ) در سال 1348 در شهرستان مرزی آستارا متولد شده ام. خانواده پدری اصالتا آستارایی و خانواده مادری (مرحوم علی‌عباس نصیرزاد پدر بزرگ مادری) نیز اصالتا از آستارا می باشند. پدر و مادر هر دو معلم بودند. مادر هم اکنون بازنشسته می باشند. دوره ابتدایی در مدرسه منوچهری، راهنمایی را در مدرسه توحید و دوره دبیرستان را در مدرسه حکیم نظامی ر آستارا گذرانده‌ام. رشته تحصیلی‌ام علوم تجربی بود.
كارمند رسمي وزارت جهاد كشاورزي با 21 سال سابقه كاري و مدرک کارشناسی خود را در دانشگاه تهران در رشته مهندسی منابع طبیعی با گرایش شیلات و محیط زیست کسب نموده ام. فارغ التحصیل دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در مقطع دکتری تخصصی Ph.D مجموعه شیلات گرایش تکثیر و پرورش آبزیان  می باشم(معدل الف و نفر اول) و در سطوح مختلف كارشناسي سازمان جهاد کشاورزی و شیلات انجام وظيفه نموده ام كه هم اكنون به عنوان مديركل شيلات استان اردبيل(از تاريخ 28 فروردین 92) مشغول به خدمت به نظام مقدس جمهوري اسلامي مي باشم. (از مورخه 86/7/23 به عنوان مدير شيلات استان اردبيل). در سالهاي 77و 78 به عنوان كارشناس طرح مروج در اداره كل شيلات استان گيلان (بندر انزلی )مشغول به خدمت بوده واز سال 80 به بعد در مديريت شيلات وآبزيان استان اردبيل و از سال 83 سازمان جهاد کشاورزی و در مدیریت شیلات خدمت نموده،( از تاريخ 92/1/28 اداره كل شيلات اردبيل) بعنوان مدیر کل شیلات استان اردبیل در حال انجام خدمت مي باشم.

یک عمل‌کردی کلی از فعالیت‌ها در شیلات
من از سال 86 بعنوان مدیر شیلات استان اردبیل مشغول بکار شدم. تولید آبزیان استان 1562تن در سال 85 بود  و طی فعالیتهای انجام شده در دوران مدیریت اینجانب تولید در سال 94 به 8008 تن انواع ماهیان سرد آبی و گرم آبی رسید و طی سال 96 به بیش از 9000 تن رسید ودر سال 97 به بیش از 10000 تن خواهد رسیدبه طوری که بیش از 520 مزرعه پرورش ماهی در استان فعال است.
-ارتقای شیلات استان از مدیریت به اداره کل در سال 92 و ایجاد 10 اداره شیلات در شهرهای استان.
-تولید 40 میلیون تخم سبز ماهی قزل آلا در استان
-تولید30 میلیون تخم چشم زده قزل آلا در استان
-تولید8 میلیون بچه ماهی سرد آبی در استان که علاوه بر تامین نیاز استان  به چندین استان دیگر صادر میشود
-تولید بیش از 1.5 میلیون ماهی زینتی در استان
-آموزش بیش از 1700 نفر روز از علاقمندان و پرورش دهندگان ماهی در استان به صورت رایگان
-ارتقای فرهنگ مصرف از 0.9 کیلوگرم در سال 80 به 9.8کیلوگرم در سال 96 به طوری که در بین استانهای غیر ساحلی دارای رتبه سوم می باشیم
-راه اندازی برنامه مستقل تلویزیونی بعنوان سو هدیه سی
-توسعه پرورش گونه های جدید شامل ماهی سفید،ماهیان خاویاری،شاه میگوی آب شیرین،ماهی سوف،میگوی بزرگ آب شیرینو ماهی سیم.
-ایجاد پایلوت پرورش آزاد ماهی دریای خزر
-پرورش ماهیان سرد آبی و خاویاری در قفس در سدهای استان
-برگزاری جشنواره طبخ آبزیان در شهرهای استان که استقبال بسیار خوبی از این جشنواره توسط مردم صورت می گیرد
-رفع موانع تولید با برگزاری جلسات متعدد در استانداری
-نظارت بر بازار آبزیان و جلوگیری از عرضه خاویارهای تقلبی
-حمایت ازایجاد کارخانه کنسرو سازی ماهی به طوری که یکی از برند های مشهور کنسرو  ماهیان تن در اردبیل مشغول به فعالیت می باشد
-تولید بیش از 200000 هزار قطعه زالو در استان
-حمایت از ایجاد خط تولید فیله وبسته بندی قزل آلا
-راه اندازی مرکز فروش و طبخ آبزیان 2 مورد در سطح استان

علت حضور در اردبیل
همانطور که قبلا اشاره کردم در سال 77 و 78 در شیلات گیلان بعنوان کارشناس طرح مروج کار می کردم و از طریق آزمون استخدامی به شیلات اردبیل آمدم.البته  پیشنهاد مدیر کلی شیلات گیلان طی سنوات گذشته داده شد ولی چون هم زمان در سال 91 اداره کل شیلات اردبیل مصوب گردید مصلحت این شد که در اردبیل این پست را قبول کنم. در مورد شهر عزیزمان آستارا هم عضو نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در آستارا هستم و هر کمکی لازم باشد آماده همکاری و کمک به همشهریان محترم می باشم

---

گفت‌و‌گو: داوود ملک‌زاده ـ دوهفته‌نامه‌ی آستارای فردا_قسمت دوم

درباره‌ی اوضاع شیلات آستارا
در آستارا شیلات شامل دو بخش صیادی و آبزی پروری هست. در بخش صیادی که شامل تعاونی های پره می باشد مشکلات زیادی وجود دارد که صید غیر مجاز نیز به آن اضافه میشود و مراجعات زیادی به من در این مورد می شود و سعی می کنم با همکاری دوستان در شیلات گیلان به آن رسیدگی نمایم. در مورد آبزی پروری به تعداد کمی مزرعه پرورش ماهی خاویاری و سرد آبی داریم که با توجه به اینکه اینجانب عضو نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در گیلان و شهر آستارا می باشم خیلی با این عزیزان در ارتباط می باشم و می توان گفت که در آستارا باید در این زمینه کارهای زیادی صورت بگیرد و می توان گفت آبزی پروری در
قوانین باید به نفع آبزی پرورای اصلاح گردد:
ـ‌اعتبارات استانی و ملی مناسب باید برای شیلات آستارا تامین گردد
ـ ساختمان مناسب اداری برای شیلات آستارا ساخته شود
ـ نیروی متخصص لازم جذب گردد
ـ تشکل های ابزی پروران و صیادان ایجاد گردد

مشکلات پابرجای زیرساختی آستارا
هیچ فردی نمی تواند یک تنه تمامی مشکلات را حل کند ولی خیلی کارها را می شود با خرد جمعی،  تلاش ،پی گیری مستمر و آگاهی به قوانین و مقررات و تجربه کاری حل نمود.
از نظر اقتصادی می توان گفت آستارا در وضعیت خوبی قرار ندارد؛ سرمایه گذاری مناسبی در شهر صورت نگرفته که می بایست با روشهای جدید سرمایه گذاری و جلب سرمایه گذار داخلی و خارجی در تمامی بخش ها بالاخص کشاورزی و صنایع تبدیلی آن  ، ایجاد کارخانه های صنعتی و تولیدی ،گردشگری به صورت مدرن،
آبزی پروری مدرن و مکانیزه،ایجاد بازارهای بزرگ با تکنولوژی روز،استفاده از صنعت دریا نوردی جهت ماندگاری گردشگر(همانند کارهایی که در قشم یا کیش انجام شده)،ساماندهی به وضعیت گمرک شهر طبق استانداردهای بین المللی و توسعه اسکله آستارا که از اول بعنوان اسکله صیادی و توسط شیلات ایران ساخته شد با ایجاد بازوهای جدید و استاندارد .البته راه آهن هم در اینجا نقش اساسی دارد که آن هم با فاینانس(  BOT) در حال ایجاد هست و می بایست بدور از هر گونه حاشیه بسرعت به راه آهن رشت قزوین وصل گردد.
شهرک صنعتی استارا بدون مطالعه جامع و کامل تاسیس شده که می بایست ساختار آن با مطالعه تکمیلی تکمیل گردد.
فاضلاب شهری آستارا در وضعیت اسفناکی هست که بدون تامین اعتبار و تخصیص صد در صد اعتبار به این زودی ها حل نخواهد شد

 

-----


گفت‌و‌گو: داوود ملک‌زاده ـ دوهفته‌نامه‌ی آستارای فردا_قسمت سوم

جایگاه مشورت و خردگرایی
به نظر من از هر فردی باید در جایگاه خودش استفاده کرد و از افراد نخبه هم در تخصص خودشان باید بهره گرفت.اعتقاد دارم که کارها را باید با مشورت و خرد جمعی انجام داد و در زمینه شغلی خودم هم طی سالیان گذشته این کار را انجام داده ام .

گرایش
من فرد مستقلی هستم و عادت دارم هر کاری را به من سپردند به صورت کامل و احسن انجام دهم .و با دولت نیز همسو می باشم.

سوال از رییس‌جمهور
یکی از وظایف نمایندگان نظارت بر دستگاه ها ی اجرایی هست و سوال کردن هم حق نمایندگان محترم هست و ریاست محترم جمهور هم پاسخ مناسب را در صحن مجلس دادند.

در خصوص برجام
برجام یک توافقنامه بین المللی بود و کار تیمی بزرگی بود.رییس جمهور آمریکا به صورت یک جانبه از آن خارج شد که این بدعهدی آمریکایی ها را نشان می دهد.اگر این یک رویه شود دیگر عهد نامه های بین المللی چه فایده ای دارند. به نظر من رییس جمهور آمریکا همه چیز را از دریچه تجاری می بیند و فقط بدنبال منافع اش هست.

اوضاع آستارا
بطور کامل در جریان امور هستم واز وضعیت بیمارستان آستارا خیلی غمگین هستم بطوری که هر هفته چندین نفر به من مراجعه می کنند تا در اردبیل مشکلشان را حل نمایم.
و مسایل و مشکلات زیادی در حوزه شهری و روستایی داریم که اگر بخواهیم به آن بپردازیم خیلی زیاد می شود.

در خصوص واگذاری برکه‌ی سفیر امید
در جریان نبودم. و اتفاقا یا این کار مخالف بوده و هستم.آن تالاب کوچک و زیبا باید تبدیل به تفرجگاه و محل کوچ پرندگان زیبای مهاجر مثل قوها و اردک ها و... می شد نه اینکه عده ای بدلایل منافع شخصی آنجا را تصاحب کنند و این کار بسیار بدی بود.
البته ممکن است سند سازی شود ولی باید نهادهای نظارتی مانع از این کار بشوند.

در خصوص نمایندگی مجلس
فعلا آستارا نماینده دارد و همه باید کمک کنیم تا ایشان به وظایفشان عمل کنند. هر شهروند با داشتن شرایط لازم می تواند در انتخابات کاندید نمایندگی مجلس بشود.

مشکل اساسی و حل‌نشده‌ی آستارا
مشکل اساسی شهر و روستاهای ما نداشتن برنامه مشخص زمان‌بندی توسعه پایدار شهری و روستایی هست و دلیل آن هم نبود مطالعه در این مورد است. برای مثال دریاچه استیل را بر اساس کدام مطالعه به این روز و حال انداخته اند.

آرمان واعظی در یک جمله
فردی که فقط به کار و ایجاد اشتغال فکر می کند و از هر گونه حاشیه اجتناب می‌کند.

سابقه‌ی تدریس
داراي سابقه تدريس در دانشگاه هاي دولتي محقق اردبیلی و علمي كاربردي و آزاد و غیر انتفاعی سبلان در رشته هاي شيلات ؛محيط زيست،دامپروری وصنایع چوب مي باشم كه شامل دروس ذيل مي باشد 
تكثير و پرورش ماهيان گرم آبي
تكثير و پرورش ماهيان سرد آبي
تكثير و پرورش صدف و ميگو
تكثير وپرورش ماهي در قفس هاي دريايي و آببندان ها
تكثير و پرورش ماهيان زينتي
ليمنولوژي
ماهي شناسي عمومي وسيستماتيك
مديريت منابع آبهاي داخلي
اصول تكثير و پرورش آبزیا ن
آشنایی با شیلات و آبزیان

رابطه تان با فضای مجازی؟
در این قسمت یک وبلاگ با نام خودم دارم و مطالب علمی در مورد شیلات و محیط زیست در آن قرار می دهم. در  اعتقاد دارم فضای مجازی خوب است اما باید در مورد استفاده از آن باید آموزش لازم را به مردم داد تا مشکلات بعدی پیش نیاید.

سخن آخر
اولین و بزرگترین معلم من مرحوم میر مقصود واعظی پدر گرامی ام بود که مشوق من در تحصیل و خدمت صادقانه به مردم بود . از تمامی معلمین و دبیران در آستارا که برای اینجانب زحمت کشیده اند تشکر می نمایم.
از کلیه مردم شریف استارا که اینجانب را مورد لطف وتفقد قرار می دهند تشکر می نمایم. درود می فرستم خدمت ارواح طیبه تمامی شهدا که اگر آنها نبودند ما اکنون در امنیت و آسایش نبودیم.
از نشریه شما هم که این فرصت رابه من داد تا با همشهریان محترم ارتباطی صمیمانه برقرار نمایم تشکر می نمایم.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
آدرس اینستاگرام: https://www.instagram.com/astaralinews آدرس تلگرام: https://telegram.me/astaralinews
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  نظرسنجی
  آیا از مطالب سایت رضایت دارید؟  آمار سایت
 • کل مطالب : 1170
 • کل نظرات : 6
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 2